Balneoterapia

Balneoterapia oznacza terapię poprzez natryski. Nazwa pochodzi od z łacińskiego „balneum”, czyli kąpiel. Metodę  znano już w starożytności. Kąpiele były wówczas częstym sposobem na odzyskanie zdrowia. Ten rodzaj terapii rozwinął się na przełomie XVIII i XIX wieku. Z czasem lecznicze kąpiele zyskiwały coraz większą popularność. Obecnie działa wiele sanatoriów, które opierają się właśnie na tej metodzie.

Balneoterapia zaliczana jest do uzdrowiskowych metod fizjoterapeutycznych, dlatego często spotkana jest jako lecznicza terapia na turnusach rehabilitacyjnych lub uzdrowiskowych. Środkiem leczniczym w tym wypadku jest woda mineralna oraz zawarte w niej specjalne związki. Balneoterapia stosowana po długotrwałych stanach chorobowych, przewlekłych zapaleniach (np. stawów), po zabiegach operacyjnych oraz przy rehabilitacji po złamaniach. Poza tym sprawdza się przy chorobach reumatycznych oraz układu krążenia Zaletą tej terapii jest duża skuteczność oraz niezwykle relaksujący charakter.

Jedna opinia to “Balneoterapia”

  1. Stefan Says:

    To jest połączenie przyjemnego z pożytecznym! Polecam taką terapię. Ja robię raz na pół roku, w sprawdzonym hotelu SPA i czuję się świetnie.

Skomentuj