Uzdrowisko Kamień Pomorski

Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry

Mało kto wie, że w Kamień Pomorski ma status miejscowości uzdrowiskowej. Jeśli myślimy o wczasach rehabilitacyjnych nad morzem, to w pierwszej kolejności na myśl przychodzi nam Kołobrzeg, wiec choćby fakt mniejszej popularności, a co za tym idzie mniejszego oblężenia, może być walorem turystycznym tej miejscowości.

Walory tego miejsca znane są od XIX wieku, kiedy znalezione cenne źródła solanki. Uzdrowisko Kamień Pomorski to kompleks, w którego skład wchodzą:

– Szpital Uzdrowiskowy Mieszko,

– Dom Zdrojowy Gryf,

– Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry i Dąbrówka.

 

W Kamieniu Pomorskim leczy się wiele schorzeń szczególnie układu ruchu, oddechowego i krążenia. Oferta lecznicza nie odbiega od tej proponowanej w innych uzdrowiskach. Stosuje się tu zabiegi w wykorzystaniem borowin i wody solankowej. Mamy do wyboru różnego rodzaju masaże, zabiegi z wykorzystaniem światła i elektryczności oraz inhalacje – w Kamieniu Pomorskim znajduje się grota solna, która ma zbawienne walory dla cierpiących na choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, nerwice, choroby narządów wewnętrznych, choroby dermatologiczne i choroby tarczycy.

Tym, co powinno zachęcić turystów i kuracjuszy do odwiedzenia Kamienia Pomorskiego to jego walory architektoniczne i krajoznawcze. Zobaczyć trzeba Katedrę Kamieńską z XII wieku, Basztę Wolańską z XIV wieku i piękny gotycki ratusz, w Zalewie Kamieńskim znajduje się głaz narzutowy zwany Kamieniem Królewskim, którego obwód to 20 metrów.

komentarze2 to “Uzdrowisko Kamień Pomorski”

  1. Rafał Says:

    Nic do zarzucenia – kuchnia, obsługa, standard dobry. Polecam i mam nadzieję wrócić! Rafał Ł.

  2. maja Says:

    Witam w Kamieniu Pomorskim bylam od 16.08.20 do 5.09.2012 wrazenia moje sa dobre. Juz od wejscia wita nas recepcja a w niej urocze panie recepcjonistki.Przyznaje warunki socjalne fatalne,ale rekompesuje to baza zabiegowa,jest bardzo dobra a osoby tam pracujace sa wspanialymi fachowcami.W szczegolnosci chcialabym wymienic p.doktor Urszule Kierska wzor lekarza,ale takze czlowieka,bardzo dobrze dobiera zabiegi do schorzenia dzieki ktorym czuje poprawe.Na wyroznienie zasluguje p.Jarek Dudzinski za wspanialy masaz,pani Wiesia przemila osoba wykonujaca ,,bicze wodne”,jest wiele osob ktore by mozna wymieniac ale slowo dziekuje dla wszystkich pozdrawiam zycze duzo zdrowia .Kuracjuszka wieslawa.

Skomentuj