Uzdrowisko Muszyna

Muszyna

W Polsce nie brakuje miejscowości uzdrowiskowych. Najwięcej jest ich na południu Polski. Przykładem może być niewielka miejscowość – Muszyna. Ośrodek położony przez granicy słowackiej, w dolinie rzeki Poprad. Dlatego też chętnie odwiedzają go obcokrajowcy. Sporą atrakcją uzdrowiska jest sąsiedztwo Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

Uzdrowiskiem miasto stało się w latach dwudziestych XX wieku. Od 1930 roku Muszyna należy do Związku Uzdrowisk Polskich. Pierwsze źródła zlokalizowano dwa lata później. Jednak okres II wojny światowej przerwał prace. Dopiero od 1958 roku Muszyna funkcjonuje jako miejscowość uzdrowiskowa.

Muszyna zlokalizowana jest w malowniczym miejscu. Otoczenie lasów pozytywnie wpływa na drogi oddechowego. Goście uzdrowiska mogą skorzystać z wielu zabiegów leczniczych i relaksujących. W ofercie znajdują się kąpiele borowinowe, solankowe, hydromasaże, bicze wodne, krioterapia oraz masaże. Uzdrowisku można wypocząć oraz pozbyć się dolegliwości związanych ze schorzeniami ortopedycznymi. Turnusy rehabilitacyjne w łaźniach termalnych sprawdzają się także w przypadku rehabilitacji po urazach oraz w przypadku bólów głowy, kręgosłupa, stawów oraz reumatyzmu.

Uzdrowisko Muszyna swoim gościom oferuje również inne udogodnienia w postaci kawiarni, sauny, jacuzzi, sali gimnastycznej, kortu tenisowego oraz krytego basenu. Z ośrodka korzystać mogą osoby niepełnosprawne. Dostępne są pokoje i apartamenty dla jednej, dwóch lub trzech osób. Lecznicze gorące źródeł nieustannie przyciągają kuracjuszy, szukających miejsca na relaks i powrót do pełni sił.

Skomentuj