Uzdrowisko Wiesbaden

Wiesbaden

W Niemczech nie brakuje uzdrowiskowych miejscowości. Jest ich około trzydzieści. Często odwiedzane są one również przez osoby z Polski. Jednym z bardziej popularnych ośrodków leczniczych jest Wiesbaden. Uzdrowiskowa miejscowość położona jest nad prawym brzegiem Renu, a otaczają ją góry Taurus. Uzdrowisko Wiesbaden znane jest od połowy XIX wieku. Jednak pozostałości murów termalnych wskazują, że historia tych źródeł solankowych jest zdecydowanie dłuższa.

Źródła termalne w Wiesbaden cenione są ze względu na właściwości lecznicze sodowo-chlorkowej wody. Dzięki niej można wykonywać różnorodne kuracje, leczące dolegliwości całego ciała. Do Uzdrowiska Wiesbaden przyjeżdżają osoby, cierpiące na bóle reumatyczne, mające trudności z oddychaniem oraz ze schorzeniami kręgosłupa i narządów ruchu. Kąpiele termalne w wodzie o temperaturze 67 stopni Celsjusza pomagają również w przypadku depresji oraz rehabilitacji pourazowej. Pobyt w uzdrowisku pozwala w krótkim czasie powrócić do formy oraz zmniejszyć poziom uciążliwego bólu.

Uzdrowisko Wiesbaden słynie z długoletniej tradycji. Obecność źródeł termalnych, nowoczesnych łaźni oraz basenów przyciąga turystów. A to pozwala na rozwój miejscowości oraz okolicznych ośrodków, które korzystają z popularności Wiesbaden. W niedalekiej odległości od siebie znajduje się wiele hoteli, oferujących lecznicze kąpiele solankowe oraz zabiegi na całe ciała, m.in. masaże, bicze wodne, sauny. Ceny zabiegów w Uzdrowisku Wiesbaden wynoszą około 9 euro.

Skomentuj