Franciszkowe Łaźnie w Czechach

Franciszkowe ŁaźnieFranciszkowe Łaźnie są jednym z popularniejszych uzdrowisk w Czechach. Charakterystyczny, ośrodek o żółtej fasadzie, przyciąga kuracjuszy na lecznicze kąpiele oraz różnorodne masaże. Wśród atrakcji sanatorium znajduje się nowoczesne centrum wellness. Łaźnie są miejscem o wiekowej tradycji połączonej ze współczesną techniką. Do tego położne wśród lasów zapewniają pełen wypoczynek w kontakcie z naturą.

Uzdrowisko powstało w 1794 roku. Jednak już kilkaset lat wcześniej zauważono dobroczynne właściwości okolicznych źródeł. Z tego powodu do miasteczka zjeżało wiele osób chętnych spróbować niezwyklej kuracji. Aktualnie do dyspozycji jest aż dwadzieścia łaźni. Skorzystać można z różnorodnych zabiegów leczniczych. Wśród nich znajdują się zabiegi borowinowe, magnetoterapia, okłady parafinowe, masaże wodne oraz kąpiel perełkowa.

Do Franciszkowych Łaźni szybciej dojedzie się z Niemiec, ponieważ miasto tylko z jednej strony graniczny z Czechami. Ciekawa architektura budynków kompleksu uzdrowiskowego również stanowi atrakcję dla klientów. Warto zwiedzić dwie świątynie. Dziewiętnastowieczny kościół Krzyża Świętego posiada zachowane w bardzo dobrym stanie niebieskawo-marmurowe wnętrze. Natomiast cerkiew św. Olgi wybudowana w latach 1887– 1889, to imponująca budowla ze strzelistą wieżą o podstawie ośmiokąta oraz monumentalnej kopule. Godne uwagi są także zabytki naturalne. Jednym z nich jest młody wulkan, powstały w czwartorzędzie – Komorní Hůrka. W pobliżu znajduje się też farma motyli, będąca z pewnością ciekawym miejsca dla dzieci.

Franciszkowe Łaźnie jako uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu kobiecych dolegliwości. Relaks gwarantują trzy baseny kryte oraz trzy zbiorniki, usytuowane na zewnątrz. Poza tym korzystać można ze zjeżdżalni, tobogan, sauny i wodnej groty. Czeski kompleks oferuje też boisko sportowe, siłownie, salę do aerobiku oraz restaurację i sklep. Klienci Franciszkowych Łaźni mogą skorzystać z bogatego zaplecza kulturalnego, czyli letnich koncertów oraz cyklicznych pokazów filmowych i teatralnych. Udać się można także do parku dinozaurów oraz pobliskiego muzeum.

Skomentuj