Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjne Dobry Brat w Osieku

Dobry Brat Osiek

Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjne Dobry Brat w Osieku mieści się w przepięknych Borach Tucholskich, na Kociewiu. Dlatego też chętnie w to miejsce przyjeżdżają kuracjusze z całego kraju. Niepowtarzalny klimat, jaki zapewnią lasy sosnowe umożliwia leczenie dolegliwości układu oddechowego lub neurologicznego, reumatyzmu, cukrzycy, alergii, padaczki, upośledzenie umysłowego, a nawet chorób psychicznych, zespołu Downa oraz mózgowego porażenie dziecięcego.

Uzdrowisko w swojej ofercie posiada:

 • odnowę biologiczną,
 • wczasy wypoczynkowe,
 • ćwiczenia i masaże rehabilitacyjne,
 • grotę solną
 • rehabilitację ruchową, pourazową i dziecięca.

 

Ponadto w trakcie turnusu skorzystać można z wielu zabiegów leczniczych, m.in. elektorolecznictwa, ultradźwięków, laseroterapii, silvoterapii oraz kinezyterapii, Sanatorium organizuje również imprezy integracyjne oraz szkolenia dla pracowników.

Osiek to urokliwa miejscowość położona nad jeziorem Kałębie w Borach Tucholskich. Stanowi idealne miejsce dla wędkarzy oraz grzybiarzy, bo tego właśnie jest tu pod dostatkiem. W bliskiej odległości znajdują się aż cztery rezerwaty przyrody: Udzierz, Zdrójno, Krzywe Koło, Czapli Wierch. Pacjentom uzdrowiska z pewnością nie zabraknie miejsc na spacery, gdzie zobaczyć można unikatowe okazy wiele gatunków zwierząt i ptaków, jak np. czaplę siwą.

Sanatorium posiada 52 pokoje dwuosobowe, w których zakwaterowanych mogą być maksymalnie 104 osoby. W każdym pomieszczeniu znajduje się pełen węzeł sanitarny, odbiornik telewizyjny, telefon oraz czajnik. Na terenie kompleksu znajduje się kawiarnia, boisko do gry oraz przystań z sprzętem sportowym. Konieczne jest uiszczenie dodatkowej opłaty w kwocie 20 zł za przebywanie w ośrodku ze zwierzęciem [dane z 2011 roku]. Cena turnusu rehabilitacyjnego związane jest z terminem przyjazdu do uzdrowiska oraz długością trwania wypoczynku. Preferowane są dwutygodniowe wczasy i kosztują one od 900 do 16000 złotych za osobę.

komentarze2 to “Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjne Dobry Brat w Osieku”

 1. dobry brat w osieku Says:

  prosz w osiekue o informacje , czy sa 1-osobowe pokoje

 2. dobry brat w osieku Says:

  daty letnich turnusow w lipcu i sierpniu oraz ceny

Skomentuj