Terapia manualna

Terapia manualna pozwala wyleczyć różne dolegliwość układu ruchowego, ze szczególnym uwzględnieniem kręgosłupa. Jest to praktyczna część medycyny, w której specjalista ocenia ruch różnych tkanek w organizmie ludzkim oraz poprawia funkcjonowanie pewnych danych narządów.

Terapia manualna rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego i specjalistycznych badań. Dopiero po dokładnym określeniu stanu pacjenta, terapeuta jest w stanie przeprowadzić zabieg leczniczy. Metoda jest w pełni bezbolesna i pozwala zmniejszyć dyskomfort, wynikający z danego schorzenia. Najczęściej stosowany jest ona przy bólach głowy i karku, korzonkach, rwie kulszowej, schorzeniach bioder oraz kończyn, migrenach, wadach postawy i zaburzeniach snu.

Przygotowaniem do zabiegu manualnego są masaże lecznicze. Wówczas specjalista może wykonać serie zabiegów, w trackie których korygowane jest położenie kręgów i stawów międzykręgowych, co znacząco zmniejsza ból i poprawia funkcjonowanie określonych narządów. Przeciwwskazaniami przy terapii namulanej jest czynna choroba nowotworowa, gruźlica kości oraz niedawne złamanie kości.

Jedna opinia to “Terapia manualna”

  1. Lena Says:

    Polecam ten typ terapii osobom z problemami z kręgosłupem. Borykałam się z bólami w części lędźwiowej przez wiele lat i dopiero dobry fachowiec od terapii manualnej mi pomógł. Swoje zabiegi wsparł jeszcze zestawem ćwiczeń, które działają, jeśli jest się systematycznym. Ale cóż, same leki nie pomogą.

Skomentuj